KONTAKT Z NAMI

Zachęcamy do wypełnienia formularza.

Aktualności - szczegóły

PRZYPOMNIENIE

Przypominamy, że jeśli wnioskodawca złożył kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku. Należy więc pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego. Podobne terminy dotyczą świadczeń alimentacyjnych.

W przypadku świadczeń rodzinnych gdy osoba ubiegająca się o zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego na okres zasiłkowy 2017/2018 złoży kompletny wniosek w okresie od 1 września 2017 r. do 31 października 2017 r. ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje w terminie do 31 grudnia 2017 r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego na okres zasiłkowy 2017/2018 złoży kompletny wniosek w okresie od 1 listopada 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje w terminie do 28 lutego 2018 r.

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała Więcej...